Využití střešních sendvičových PIR panelů

Sendvičové PIR panely se používají pro obkládání střech a stěn montovaných ocelových hal a budov. Panely se připojí k sobě pomocí zámku pero-drážka a následně přimontují přímo na ocelovou konstrukci pomocí samořezných šroubů. Kladou se vertikálně nebo méně často horizontálně. Sendvičové PIR panely lze dále využít pro zateplení stávajících a starších budov. U těchto budov lze provést výměnu střešní krytiny a dodatečně izolovat stěny a podlahy. Sendvičové PIR panely díky svým hydroizolačním vlastnostem zabraňují přístupu nadměrné vlhkosti do objektu. Správným zateplením se předejde tepelným ztrátám. Sendvičové panely jsou vhodné také pro vestavby do hal nebo stavbu a izolaci vnitřních příček, pro stavbu chladíren, mrazíren a technologických provozů.

Sendvičové panely pro obkládání střech a stěn jsou dostupné v různých tloušťkách a s typem izolace polyisokyanurátovou pěnou nebo minerální vlnou (vysoká požární odolnost). Panely jsou dostupné v různých barvách a typech. Dodáváme a provádíme montáž sendvičových panelů pro střechy a stěny. Pro ocelové haly nabízíme dále různé typy dveří a popřípadě i vrat (např. sekční průmyslová vrata) nebo okna. Sendvičové PIR panely zajišťují kvalitní zateplení.

Na izolaci střechy a stěn ocelové haly lze použít sendvičové PIR panely. Takto zvolené sendvičové panely umožní snížit náklady na udržení vhodné teploty v chladírenských i mrazírenských provozech.

Využití stěnových sendvičových PIR panelů

Sendvičové PIR panely se používají pro obkládání střech a stěn montovaných ocelových hal a budov. Panely se připojí k sobě pomocí zámku pero-drážka a následně přimontují přímo na ocelovou konstrukci pomocí samořezných šroubů. Kladou se vertikálně nebo méně často horizontálně. Sendvičové PIR panely lze dále využít pro zateplení stávajících a starších budov. U těchto budov lze provést výměnu střešní krytiny a dodatečně izolovat stěny a podlahy. Sendvičové PIR panely díky svým hydroizolačním vlastnostem zabraňují přístupu nadměrné vlhkosti do objektu. Správným zateplením se předejde tepelným ztrátám. Sendvičové panely jsou vhodné také pro vestavby do hal nebo stavbu a izolaci vnitřních příček, pro stavbu chladíren, mrazíren a technologických provozů.

Využití sendvičových PIR panelů pro zateplení stávajících budov

Stávající budovy s nevyhovujícím zateplením lze dodatečně izolovat pomocí sendvičových PIR panelů. Na stěny budovy se namontuje pomocná ocelová konstrukce, která bude vhodná pro opláštění sendvičovými panely. Další postupy probíhají stejným způsobem, jako u obkládání nové ocelové haly. Ohledně rekonstrukce střechy je v takovém případě nejvhodnější provést kompletní výměnu stávající střešní krytiny za střešní sendvičové panely.

Využití sendvičových PIR panelů pro vestavby do hal a technologických provozů, příčky a podhledy

Během provozu se často zjistí, že plocha v ocelové hale nebo jiném technologickém provozu není vhodně využívána a začne se řešit, jak prostor využít efektivněji i třeba pro jiné účely. V takovém případě problematiky lze snadno plochu jednoduše rozdělit pomocí příček, nebo provést jinou vestavbu např. kancelářský prostor. Rozdělování plochy na příčky a vestavby se řeší tím způsobem, že se na určeném místě provede montáž pomocné ocelové konstrukce, která se obloží sendvičovými panely a případně se zastřeší, osadí se okny a dveřmi podle potřeby. U menších proctor lze použít panely pouze samonosně bez použití ocelové konstrukce.

Využití sendvičových PIR panelů pro dodatečné izolace

Výplně starších vrat a dveří, opláštění kůlen, zahradní domky a izolované podhledy nebo jen dělící příčky. I zde lze problém řešit za pomoci sendvičových PIR panelů.

Chladírenské a mrazírenské boxy ze sendvičových PIR panelů

Druhy chladírenských boxů

Druhy mrazírenských boxů

Chladírenské a mrazírenské boxy ze sendvičových PIR panelů navrhujeme a stavíme podle potřeb jednotlivých zákazníků. Důležitá kritéria pro návrh a projekci je požadovaná teplota uvnitř prostoru, velikost boxu a také druh skladovaného zboží. Realizujeme chladicí a mrazicí boxy pro jakékoliv zboží nebo suroviny. Pro realizaci staveb používáme sendvičové PIR panely, které jsou spojeny systémem pero-drážka, tento systém umožňuje maximální možnost variability. Box je možno tedy postavit jakkoliv velký, široký a vysoký, včetně zastřešení a podlahy. Rohy boxů jsou standardně olištované uvnitř hygienickými lištami, vně plechovými lištami. Součástí jsou chladírenské nebo mrazírenské dveře v rozměrech a typu podle přání zákazníka. Box je tedy možno snadné udržet hygienicky čistý i díky možnosti omývání tlakovou vodou. Naše realizace čítají menší chladírenské boxy pro osobní potřebu až po průmyslové haly – skladovací mrazírny a chladírny.

Základním rozdílem mezi mrazicím a chladicím boxem je v síle použité izolace, tedy sendvičového PIR panelu a vhodné technologie od značky RIVACOLD. Mrazicí boxy jsou navíc vybaveny ventilem pro vyrovnání tlaku, a také vyhřívaným těsněním mrazírenských dveří. Velké boxy i vyhřívanou podlahou pro snadnou obslužnost.

Příslušenství k PIR panelům

Hygienické lišty

Při stavbě chladicích a mrazicích boxů používáme hygienické a ochranné lišty, jejichž použití uvnitř boxů udržuje čisté hygienické prostředí a napomáhá ke snadné údržbě.

Hygienické lišty v námi používaném standard systému rozlišujeme na stropní, stěnové a podlahové. Stropní a stěnové lišty se skládají ze dvou částí. AL profilu, který je zároveň konstrukčním prvkem pro stavby boxů a PVC profilu, který se na Al profil následně snadno nainstaluje. Plastový vrchní profil zapadá do AL profilu zámkem a je opatřen flexibilními břity pro utěsnění spojovaných ploch. Podlahové profily jsou v provedení PVC, bez konstrukčního AL profilu. Sortiment je rovněž doplněn o řadu ochranných, nárazových lišt pro další aplikace jako skladovací nebo obchodní prostory, vše s kompletním příslušenstvím pro instalaci. Součástí systému je pochopitelně příslušenství v podobě rohů, koncovek i spojovacího materiálu. Profesionální instalace lišt umožňuje snazší vymývání boxů tlakovou vodou. Lišty mají také zvýšenou chemickou odolnost. V případě požadavku zákazníka zajistíme k boxům rovněž prahy dveří.

Osvětlení a dveřní spínač osvětlení

Při stavbě chladicích a mrazicích boxů používáme v případě potřeby praktické osvětlení dle přání zákazníka. Kvalitní osvětlení napomáhá ke snadné orientaci uvnitř boxu i snadné údržbě boxu.

Osvětlení je vždy nezbytnou součástí chladicích a mrazicích boxů, nabízíme vhodný sortiment pro rozdílné realizace. Ideální jsou zářivky, LED světla nebo reflektory.

Topné dveřní kabely, vyhřívání pro venkovní kompresory, topné kabely pro odpady

Při praktickém používání mrazících boxů může být problémem velmi nízká teplota a velká vzdušná vlhkost. Tato kombinace způsobuje přimrzání dveří boxu. Následné násilné otevření dveří by způsobilo poškození silikonového těsnění a byla by tedy nutná jeho výměna. V takovém případě používáme vyhřívané obložkové zárubně dveří. Tento způsob ochrany napomáhá ke snadnému přístupu do boxu v případech, kdy je nastaven na minusové teploty. Topný dveřní kabel je mnoha případech nezbytnou součástí dveří. Nabízíme široký sortiment pro realizace, doporučený výkon je 20 – 30 W/m obvodu dveří. Kabel následně trvale topí bez nutnosti jakékoliv regulace.

Podlahový plech pochůzný/slzičkový

Při stavbě chladicích a mrazicích boxů ze sendvičových PIR panelů je rovněž třeba zajistit vhodnou podlahu. Pokud již není v místě realizace boxu provedena, používáme pochůzné slzičkové plechy. Jejich použití uvnitř boxů udržuje čisté hygienické prostředí a napomáhá ke snadné údržbě. Plechy jsou vyrobeny z hliníku a k dispozici v několika rozměrech. Nabízíme protiskluzové plechy v síle 1,5 – 5 mm, vzoru Quintet dle EN AW-5754 H114 bez povrchové úpravy (např. 1,5 × 1000 × 2000 mm, 2 × 1000 × 2000 mm, 3 × 1000 × 2000 mm, 4 × 1000 × 2000 mm, 5 × 1000 × 2000 mm). Plechy splňují normu: 5754.H114, AlMg3-quintet, EN 573-3, EN 1386.